עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון

פוסט מספר 1

14/11/2017 13:23
ortal

שאלה1:

אציין כי המקרה המתואר לפנינו העלה בי כעס ותסכול, שכן נדמה כי הארגון מנצל את כוחו ובכך פוגע בעובד שהינו "בורג קטן" במערכת. אני טוענת שהמידע בלינקדיאין של עובד בחברה שייך לעובד אישית ולא לחברה.

לינקדיאן, הינה רשת חברתית שבה אנשים יוצרים לעצמם פרופיל אישי, ממלאים את תחומי העניין האישיים שלהם וכן את נתוניהם האישיים והמקצועיים. ברשת חברתית זו אפשר לגלוש ולראות פרופילים של אנשים אחרים וכן להתחבר למגוון רחב מאוד של אנשי מקצוע וחברים מכל רחבי הגלובוס. נדמה כי לפעילות של כל אדם ברשת הנ"ל יש רובד מקצועי, אך גם רובד אישי.

במקרה המתואר בשאלה, אמנם סיגל עבדה בחברה שלמעשה חיפוש וגיוס עובדים ברשת היה תפקידה, ועקב כך החברה שילמה לה על השעות שבהן "שוטטה" בלינקאדין, ויצרה קשרים עם לקוחות. אך עדיין סיגל השתמשה בשם שלה, בתפקיד שלה, ובדרך האישית שלה לאיך לגייס ולפנות ללקוחות. כמו כן הפרופיל שלה כולל גם חברים אישיים שלה שאינם קשורים למערך הגיוס הקיים בחברה. אני חושבת שאם החברה הייתה כלכך רוצה לשמר את הלקוחות שלה, היא היתה צריכה  ליצור לעצמה מאגר עם שמות ופרטי כל הלקוחות שסיגל גייסה. לדעתי אין מדובר בגניבה וזו זכותה המלאה של סיגל להתפטר מהחברה ולהשאיר ברשותה את חשבונה בלינקדאין. החברה הייתה צריכה לקחת בחשבון שקיים מצב שסיגל תתפטר ותקח איתה את אנשי הקשר והמועמדים למרות שהם הנכס העיקרי של החברה ואם היה להם כל כך חשוב לשמור על ה"נכס" הזה, הם היו צרכים להיערך לכך מראש ולא לדרוש ממנה להעביר את בעלות חשבונה לידי החברה.

אני מסכימה עם האמירה ש"המועמדים התחברו אל סיגל באופן אישי". המועמדים ככל הנראה חברו לסיגל לאו דווקא כי היא חלק מהחברה אלא כי פתחו איתה מערכת יחסים כלשהי. ועל  כן אני מצדדת בסיגל וטענותיה, ואיני מסכימה עם הטענות שהציגו נציגי לינקדאין.

 

שאלה 2:

הכלי הראשון שאציין הואone note  שהינו כלי שימושי, נוח לתפעול ויעיל. הוא מובנה כמו יומן שאפשר שם לחלק לנושאים ולכתוב את מבוקשך לפי שעות. באופן זה אפשר לתעד ביתר נוחות ופשטות את התוכן הרלוונטי למשתמש. כמו כן, היתרון המאוד בולט של כלי זה שכל המידע נשמר בלי שהמשתמש צריך ללחוץ על לחצן " שמור", מה שמטיב עם המשתמש ויכול למזער מצב של איבוד השינויים הנעשים (בשונה מוורד למשל).

בנוסף כמו שכבר ציינתי בשאלה הראשונה, אני מניחה כי הרשת החברתית "לינקדאין" שמהווה כלי נוסף,היא פלטפורמה מצויינת להכרת עולם התעשייה והשתלבות מהירה בו. אפשר למצוא בה בקלות משרות, ליצור קשרים עם אנשי מפתח בתעשייה וכן לפתח קשרים עם חברים בעלי תחומי עניין דומים לשלך. בנוסף, יתכן ואנסה להשתמש בכלי הנוסף: Mandeley שהינו כלי לניהול ידע אקדמי שמסייע לשתף חומרים עם בעלי עניין רלוונטיים וכן מתממשק עם הוורד ומסייע בהכנת הביבליוגרפיה, כלי זה יכול לתמוך בביצוע עבודות אקדמאיות ומקל על המשתמש.

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: